KONST / Litografier / Färglitografi 13924104
nr 1392 4104
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, Cafe. Motivet: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x72 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:08:29
300 kr
400 kr
350 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund